Урок 12 березня

Тема уроку:Вуглеводи, Класифікація вуглеводів, їх утворення й поширення в природі. Глюкоза.


Працюємо за планом урока:
  1. Класифікація вуглеводів.
  2. Утворення й поширення вуглеводів в природі.
  3. Глюкоза (молекулярна формула, її відкрита форма.
  4. Хімічні властивості.
  5. Застосування

Для початку пропоную зосередити увагу на відеоуроці з даної теми
Ознайомтеся з матеріалом вашого підручника з хімії
 (автори П.П.Попель, Л.С.Крикля) § 23
Зробіть конспект згідно плану.

Класифікація вуглеводів

Ознайомтеся з утворенням, поширенням,  та хімічними властивостями вуглеводів


Характеристика глюкози

Для систематизації  скористайтеся презентацією "Вуглеводи"

Відпрацюймо практичні навички

Для учнів з високим рівнем навчальних досягнень і всім бажаючим покращити свій бал пропоную розв'язати задачі №171-175 у вашому підручнику (стор.171). Розв'язки надсилайте на e-mail:ignatchenko3011@gmail.com або Viber 0972887610


Для допитливих





Целюлозу застосовують для виготовлення паперу. Папір винайшли у II столітті нашої ери. Історики вважають, що це відкриття зробив китаєць Чай Лунь. Спочатку папір виготовляли із папірусу. Для цього стебло розрізали на тонкі смужки, які складали одну біля одної, змочували водою й клеєм. Поверх утвореної полоски викладали впоперек новий шар смужок, щоб отримати папір необхідної товщини. Сирий лист клали під прес, а потім висушували на сонці.
У Південній Америці папір виготовляли з кори кам’яної пальми. У VI–VIII столітті папір виготовляли в Середній Азії, Кореї, Японії, Індії. У IX–XI столітті – в Арабському халіфаті, в XI–XII столітті – в Європі. Папір замінив пергамент, папірус, пальмове листя, дерев’яні дощечки та інші матеріали, на яких раніше писали.
Використання паперу за останні десятиліття дуже зросло, як й вимога до його якості. Однак, чим більше виготовляють паперу, тим більше зменшуються площі лісів. Крім того, виробництво паперу наносить збитки водоймам. У воду потрапляють дрібні волокна, які легко окиснюються й вбирають кисень. Життя у водоймах стає неможливим, тому поряд із папером з деревини вже виготовляють синтетичний папір з целюлози.

Немає коментарів:

Дописати коментар